Informácie z prostredia techniky, zdravia, cestovania a voľnočasových aktivít

Ako sa zbaviť únavy? Moje 3 rady, ktoré sám dodržiavam

Ako sa zbaviť únavy? Moje 3 rady, ktoré sám dodržiavam

Nikto z nás nechce byť unavený a únava často prichádza v tých najnevhodnejších chvíľach. Hlavne vo veľkých horúčavách prichádza únava o čosi skôr ako zvyčajne. Ako sa zbaviť únavy nie len v horúcich dňoch, ale vždy, keď to jednoducho potrebujete? Toto sú moje 3 rady, ktoré sám dodržiavam a odporúčam ich všetkým. Často je to o prevencii, tak to budú skôr také rady do každého dňa.

Pitný režim je základ

Voda je naozaj skvelá na všetko, a výnimkou nie je ani stav, keď ste unavení. Keď nepijete dostatočné množstvo vody, môže vás nie len bolieť hlava a točiť sa vám, ale môžete byť oveľa viac unavení. Krv sa totiž zhusťuje, a preto je pre srdce namáhavejšie pumpovať ju. Dajte si či už pri práci alebo aj pri oddychu vedľa seba pohár s vodou, aby ste mali vodu vždy poruke.

Všetko je o strave

Ak nechcete byť unavení, vyhýbajte sa radšej jedlám, ktoré sú ťažké na žalúdok. V skratke vyprážané jedlá, červené mäso, rôzne omáčky a celkovo fast food. Dajte si radšej niečo svieže a ľahké v podobe šalátov, jedál so zeleninou, hydinové mäso a zeleninové polievky. Strava by mala obsahovať dostatok vitamínov a minerálov. Mne sa osvedčili doplnky v podobe multivitamínov pre dostatočný príjem vitamínov, minerálov a ďalších pre telo nevyhnutných látok. Pri nákupe online na webe https://www.kuponyzdarma.sk/ nájdete desiatky kupónov na extra zľavy do obchodov DrMax, Pilulka, BenuLekaren a stoviek ďalších. Každá zľava navyše určite poteší.

Pohyb je nevyhnutný

Sedavá práca je na únavu najhoršia, i keď sa to možno nezdá. Keďže sedíte stále v jednej polohe a vaša práca je hlavne o premýšľaní, únava sa dostaví rýchlejšie. Skúste sa preto vždy aspoň raz za pár hodín poprechádzať, ponaťahovať a vyhnete sa tak bolestiam hlavy, chrbtice aj únave. Mne sa osvedčil bicykel ako nenáročný šport, ktorému sa venujem kedy chcem, respektíve kedy mám čas. Doma už mám aj rotoped, čiže cvičiť môžem doma aj keď vonku prší. Na nákupnej poradni vás prevedú ako vybrať najlepší rotoped práve podľa vašich požiadaviek a potrieb, pri malom byte môžete zvoliť model, ktorý je skladný.

Okrem týchto troch by sa dali spomenúť určite aj ďalšie, ako je dostatok spánku, či čas na oddych a relax. Ideálne ak to máte ako ja, že cvičenie je pre mňa aj o relaxe, zregenerujem priňom myseľ aj telo.


Pridaj komentár